La nostra escola en eTwinning

La nostra escola en eTwinning

Ahir divendres 11 de novembre, la nostra escola va participar a la primera jornada de eTwinning a València.

eTwinning és una plataforma virtual que compta amb més de 400000 usuaris I la participació de 28 països membres de la Unió Europea, que té a Brussel.les la central I compta amb seus nacional I a les comunitats autònomes. Vam conèixer a la representat espanyola a Madrid I la nostra a València.

La finalitat de eTwinning és posar en contacte centres escolars de tot tipus per fer projectes on line I també en contacte presencial: és a dir, obri la possibilitat de visitar també altres països I cultures.

La nostra escola es part d’aquesta xarxa des de fa anys però no hem demanat mai participació activa.

A vore si entre tots ho aconseguim.

Us anime a tots a formar part d’aques nou univers!!

 

Qué es eTwinningFPA L´Alguer en ETwinning

En la foto estan la representant de eTwinning a Madrid i la del Servici Nacional de Suport eTwinning.

Teléfono: + 34 961206890
Calle JALANCE 14
46022 , Valencia